Haber

Hindistan’da Ölen Fil İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

Orman yetkililerinin verdiği bilgiye göre, başka bir fille kavga etmesi sonucu aldığı yaralar nedeniyle ölen yabani filin cesedinin üzerine çiçekler bırakan insanlar, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)

NAGAON, 13 Aralık (Xinhua) — Orman yetkililerine göre, Hindistan’ın Nagaon kentinde başka bir fil ile girdiği kavgada yaralanan vahşi bir fil öldü.

Bir veteriner ekibi filin cesedini kontrol ederken, çok üzülen köylüler filin düzgün bir şekilde defnedilmesi için çiçekler bırakıp dua ettiler.

Hintliler, yüzde 80’den fazlası Hindu, filin kutsal bir hayvan olduğuna inanıyor. Fillerin, en sevilen Hindu lordlarından biri ve küçük bir fareye binen fil başlı bir tanrı olan Ganesh’in yaşayan enkarnasyonu olduğuna inanılıyor.

Orman yetkililerine göre, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Orman yetkililerinin verdiği bilgiye göre, başka bir fille kavga etmesi sonucu aldığı yaralar nedeniyle ölen filin cesedinin üzerine insanların bıraktığı çiçekler, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Orman yetkililerine göre, başka bir fil ile girdiği kavgada yaralanarak ölen bir filin cesedini inceleyen bir grup veteriner, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Orman yetkililerinin verdiği bilgiye göre, başka bir fille girdiği kavgada aldığı yaralar nedeniyle ölen filin cesedinin yanında bekleyen köylüler, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Orman yetkililerinin verdiği bilgiye göre, başka bir fille girdiği kavgada aldığı yaralar nedeniyle ölen filin cesedinin yanında bekleyen köylüler, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Orman yetkililerine göre, başka bir fil ile girdiği kavgada aldığı yaralar nedeniyle ölen bir filin cesedini inceleyen veteriner ekibi, 12 Aralık 2022. (Fotoğraf: Str/Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu