Haber

Vatan Parti Genel Başkanı Perinçek: 6’lı masa dağıldı, ABD seçim planı çıkmaza girdi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Güzel Parti’nin 6 puan tablosundan çekilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Masanın dağılmasına ilişkin görüşlerini paylaşan Perinçek, ABD planının çıkmaza girdiğini savundu. Perinçek, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“ABD seçim planı çıkmazda”

Altı masa dağılmış durumda. ABD’nin seçim planı çıkmaza girdi. Şimdi Biden ekibi Tayyip Erdoğan ile yarışı bıraktı, kendi içlerinde yarışa başladılar. Bu yarış her türlü ayak oyununu ve ihaneti içerir.

“Türk milleti yolu açıyor”

Perinçek, 6’lı masanın tüm taraflarının krizde olduğunu söyleyerek bölünme sinyalleri verdi. “Türk milleti önünü açıyor.” ifadesini kullandı. Perinçek, paylaşımının devamında şunları söyledi:

Türk milleti önünü açıyor. ‘ABD şimdi ne yapacak?’ Soru tarihsel bir öneme sahiptir. Türkiye, ABD’nin bu gelişmeye vereceği tepkiyi düşünmelidir.

Akşener: Millet seni göreve çağırıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde uzlaşı sağlanması istenmesine tepki gösterdi.

Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu “Millet kritik bir kırılmanın eşiğinde, sizi göreve çağırıyor.”sözlerini söylemişti.

Gözden kaçırma Meral Akşener’in açıklamasının ardından ilk tepki Saadet Partisi’nden geldi. Haberin Detayları
HDP’den Meral Akşener’e ‘yanlış ortak’ mesajı Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu